Sprawdź status przesyłki:

Blog - SMS Kurier

Blog

Jak prawidłowo zapakować paczkę?

kobieta otwiera paczkę

Opakowanie jest niezbędne do ochrony zawartości paczki podczas transportu. Źle zapakowane przedmioty mogą ulec uszkodzeniu lub zaginąć, co prowadzi do kosztownych opóźnień. Dodatkowo należy mieć na uwadze, że podczas ewentualnego uszkodzenia przesyłki, przewoźnik w postępowaniu reklamacyjnym dokładnie ustala jak przedmiot był przygotowany do transportu oraz czy były umieszczone odpowiednie oznaczenia na przesyłce. W razie niedostatecznego przygotowania nasza reklamacja spotka się z odmową.

Więcej...

Jak ubezpieczać przesyłki kurierskie?

przesyłki kurierskie

Każdego dnia do obiegu trafia ogromna ilość paczek. Niektóre z nich nie przedstawiają większej wartości. Inne zawierają cenne przedmioty, a ich nadawcy chcą zadbać o sprawne przekazania ich pod wskazany adres. Jednym ze sposobów na zwiększenie bezpieczeństwa całego procesu jest wykorzystanie ubezpieczenia. Na jakiej zasadzie ono działa?

Więcej...

Czym jest przesyłka niestandardowa?

mężczyźni przenoszący jedną paczkę

Dzięki nowoczesnym usługom wysyłanie paczek jest szybkie i dostępne w korzystnej cenie. Niekiedy okazuje się jednak, że pakunek, który chcemy nadać, zalicza się do przesyłki niestandardowej. Co to oznacza? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Więcej...

Jak przygotować przesyłkę do transportu na palecie?

palety z towarem

Transport przesyłek może przybierać różne formy. W przypadku dużych, gabarytowych produktów konieczne jest wykorzystanie niestandardowych rozwiązań, które gwarantują zarówno bezpieczeństwo, jak i efektywność działania. Jedną z opcji jest przesyłka na palecie. W jaki sposób można przygotować taki pakunek? I jakie środki zabezpieczające warto wykorzystać? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Więcej...