Sprawdź status przesyłki:

Czym jest przesyłka niestandardowa?

Dzięki nowoczesnym usługom wysyłanie paczek jest szybkie i dostępne w korzystnej cenie. Niekiedy okazuje się jednak, że pakunek, który chcemy nadać, zalicza się do przesyłki niestandardowej. Co to oznacza? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Przesyłka niestandardowa – co to oznacza?

Znaczenie terminu "przesyłka niestandardowa" może różnić się w zależności od usługodawcy i oferty, jaką przygotował. Zazwyczaj odnosi się on jednak do paczki, która odbiega od standardowych wymiarów i kształtu, co sprawia, że musi być doręczona w niecodzienny sposób.

Jakie przesyłki uznawane są za niestandardowe? Chodzi m.in. o paczki, które:

  • są zapakowane w oryginalny materiał, który nie jest uznawany za podstawowy produkt do pakowania przesyłek (jest to materiał inny niż np. tektura, papier pakowy lub folia stretch),
  • wyróżniają się kształtem innym niż prostopadłościan, np. posiadają kształt cylindryczny lub bardzo nieregularny,
  • zawierają elementy o przesuniętym środku ciężkości,
  • mają bardzo duże wymiary (np. ich długość przekracza 150 cm), a co za tym idzie zajmują dużo miejsca i są trudne do przenoszenia,
  • są bardzo ciężkie i nie mogą zostać samodzielnie dostarczone przez kuriera,
  • posiadają niestandardową zawartość, która musi być dostarczona ostrożnie lub która stanowi zagrożenie dla kuriera.

Gdzie nadać przesyłkę niestandardową?

Aby nadać paczki niestandardowe, należy z wyprzedzeniem sprawdzić ofertę przewoźnika i ustalić, jakie przesyłki uznawane są za wykraczające ponad przeciętność. 

Jeśli chcesz skorzystać z profesjonalnych usług dotyczących paczek o różnych wymiarach – i to w przystępnej cenie – zachęcamy Cię do sprawdzenia naszej oferty. Oprócz typowych przesyłek oferujemy także obsługę przesyłek niestandardowych. W naszej ofercie znajdziesz m.in. przesyłki paletowe i przesyłki gabarytowe.

Odwiedź naszą stronę internetową i poznaj więcej szczegółów dotyczących usług kurierskich.