Sprawdź status przesyłki:

Jak prawidłowo zapakować paczkę?

Opakowanie jest niezbędne do ochrony zawartości paczki podczas transportu. Źle zapakowane przedmioty mogą ulec uszkodzeniu lub zaginąć, co prowadzi do kosztownych opóźnień. Dodatkowo należy mieć na uwadze, że podczas ewentualnego uszkodzenia przesyłki, przewoźnik w postępowaniu reklamacyjnym dokładnie ustala jak przedmiot był przygotowany do transportu oraz czy były umieszczone odpowiednie oznaczenia na przesyłce. W razie niedostatecznego przygotowania nasza reklamacja spotka się z odmową.

Dlaczego warto prawidłowo zapakować paczkę?

Opakowanie jest niezbędne do ochrony zawartości paczki podczas transportu. Źle zapakowane przedmioty mogą ulec uszkodzeniu lub zaginąć, co prowadzi do kosztownych opóźnień.

Dodatkowo odpowiednio zapakowane przedmioty to mniejsze ryzyko kradzieży lub ingerencji w zawartość przesyłki. Właściwe opakowanie pomaga również sprawić, że paczka dotrze do adresata w takim samym stanie, w jakim została wysłana.

Jakich materiałów użyć, aby solidnie zapakować paczkę?

Najlepsze materiały do pakowania paczki to pudełka z tektury falistej, folia bąbelkowa, wyściółka piankowa i taśma pakowa.

Pudła z tektury falistej zapewniają silną ochronę przed uderzeniami i wibracjami podczas transportu. Folia bąbelkowa może być użyta do amortyzacji delikatnych przedmiotów wewnątrz pudełka i ochrony ich przed uszkodzeniem. Piankowa wyściółka jest doskonała do wypełnienia wszelkich pustych przestrzeni w pudełku i zapobiegania przesuwaniu się przedmiotów podczas transportu.

Na koniec należy użyć taśmy pakowej, aby bezpiecznie zakleić wszystkie otwory w pudełku i aby powietrze i wilgoć nie dostały się do środka.

Jakie są zasady pakowania paczki?

Istnieje kilka dodatkowych kroków, które należy podjąć, aby skorzystać z nadawania paczek w Przemyślu.

Po pierwsze, ważne jest, aby używać mocnych pudełek z tektury falistej. Dodatkowo wszystkie otwory w pudełku powinny być zaklejone taśmą pakową, a delikatne przedmioty powinny być wyściełane folią bąbelkową lub pianką. Na koniec należy wyraźnie oznaczyć każde pudełko adresem docelowym oraz wszelkimi instrukcjami dotyczącymi specjalnego traktowania.

Jeśli masz problem lub wątpliwości jak zapakować swoją przesyłkę skontaktuj się z nami telefonicznie, mailowo lub przyjdź do jednego z naszych biur i uzyskaj niezbędne informacje.